Weterynarz

Nasz gabinet

Zakres usług

Aktualności

Fotogaleria

Lekarze

Kontakt

Gabinet Weterynaryjny Prima-Wet                
Weterynarz - Gdańsk, Osiedle Pogodne


Czipowanie psów i kotów
_____________Co to jest czipowanie?

Czipowanie psów i kotów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikroprocesora wielkości ziarna ryżu z zakodowanym numerem identyfikacyjnym. Czip umieszcza się po lewej stronie szyi lub między łopatkami zwierzęcia za pomocą specjalnego aplikatora. Jest to zabieg szybki. Sam implant jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia zwierzęcia. Nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji alergicznych. Czipowanie wykonuje się raz na całe życie zwierzęcia.
Co daje czipowanie?

Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia identyfikację pupila gdy się zagubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się unikany numer, któremu przypisane są dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela. Nasz gabinet współpracuje z Międzynarodową Bazą Danych Safe- Animal która jest członkiem EUROPETNET - Europejskiego Systemu Baz Danych z siedzibą w Brukseli. Po zaczipowaniu zwierzęcia lekarz weterynarii rejestruje pupila w Safe - Animal, wprowadzając numer mikrochipa oraz dane właściciela i zwierzęcia. Gdy Twój pupil zgubi się szanse na jego powrót do domu są realnie dużo większe.
Dlaczego zwierzęta się gubią?

Zerwanie się ze smyczy, ucieczka przez otwarte drzwi lub okno, kradzież, zle zawiązana smycz przed sklepem, ucieczka podczas spaceru gdy pies"biega wolno", panika spowodowana wybuchem fajerwerków lub burzą, ucieczka z ogrodu pod ogrodzeniem, panika podczas podróży związana z obecnością w nieznanym miejscu, szok spowodowany wypadkiem komunikacyjnym lub innym zdarzeniem losowym, pogoń za kotem. Średnio 1-3 razy w ciągu swojego życia zwierzę gubi się właścicielowi. Według przeprowadzonych badań wynika, że tylko 17 % psów oraz 2 % zagubionych kotów odnajduje drogę powrotną do domu.

Gdy znajdziemy bezpańskie zwierzę, powinniśmy zgłosić się z nim do najbliższej placówki weterynaryjnej lub straży miejskiej, gdzie za pomocą specjalnego czytnika zostanie odczytany z czipu numer i przyporządkowane do niego dane psa i właściciela. Numer mikroczipa rutynowo odczytywany jest również w schroniskach.
Czy czipowanie jest obowiązkowe?

Czipowanie nie jest obowiązkowe, lecz zwiększa bezpieczeństwo Twojego pupila.

Elektroniczne oznakowanie zwierząt jest obowiązkowe w przypadku wyjazdu poza granice kraju. Zaczipowanie jest warunkiem otrzymania paszportu dla zwierzęcia. Obowiązkiem tym oprócz psów objęte są koty i tchórzofretki.
Gabinet Weterynaryjny Prima-Wet biere udział w akcji czipowania. Zapytaj się o szczegóły.

www.safe-animal.eu

HOTLINE +48 505 350 900

Gabinet Weterynaryjny Prima-Wet. to najlepszy wybór dla Twojego pupila


Weterynarz w Gdańsku


Copyright © Gabinet Weterynaryjny Prima-Wet
Gdańsk Os. Pogodne, ul. Królowej Jadwigi 137   |   tel. 58 / 683 56 85   Wizyty domowe: 513 141 141 oraz 663 535 620